Zamknij

Wielka Brytania nie spełni warunku UE? May przyznaje, że wciąż nie ma poparcia dla umowy brexitowej

Błażej Makarewicz
25.03.2019 19:16
Wielka Brytania nie spełni warunku UE? May przyznaje, że wciąż nie ma poparcia dla umowy brexitowej
fot. PAP/EPA

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oceniła w poniedziałek, że w parlamencie wciąż nie ma poparcia dla projektu umowy ws. brexitu, oraz wstrzymała poddanie go pod kolejne głosowanie, niezbędne, jeśli kraj ma opuścić Unię za porozumieniem w terminie 22 maja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wcześniejsze media spekulowały, że deputowani mieliby po raz trzeci głosować nad rządowym projektem we wtorek. Wcześniej Izba Gmin odrzuciła ten dokument już dwukrotnie, w styczniu i marcu br.

Zobacz także

Szefowa rządu podkreśliła jednak, że nadal będzie próbowała uzyskać poparcie polityczne ze strony parlamentarzystów, które pozwoliłoby przyjąć umowę przed piątkowym terminem, wyznaczonym przez Radę Europejską na ubiegłotygodniowym szczycie w Brukseli.

Zobacz także

May jednocześnie zapowiedziała, że sprzeciwia się postulowanej przez część posłów serii orientacyjnych głosowań, które miałyby wysondować szanse rządu na uzyskanie poparcia większości posłów dla jakiegokolwiek modelu wyjścia kraju z UE lub zorganizowania ponownego referendum w sprawie brexitu.

May: "nie wolno nam do tego dopuścić"

O tym, czy miałoby do nich dojść, parlamentarzyści zdecydują jeszcze w poniedziałek, w wieczornym bloku głosowań nad niewiążącym projektem uchwały na temat stanu negocjacji dotyczących brexitu.

Zobacz także

May wyraziła swój sprzeciw wobec bezumownego brexitu, podkreślając: "nie wolno nam do tego dopuścić".

RadioZET.pl/PAP/BM

C