Zamknij

"Co za głupi suki****". Mocne słowa prezydenta USA po pytaniu od dziennikarza

24.01.2022 23:53
Joe Biden
fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS / POOL

Zaskakujące słowa prezydenta USA po zakończonej naradzie z ekspertami. Na pytanie jednego z dziennikarzy stacji Fox News Joe Biden odpowiedział: - Co za głupi sukinsyn. Gospodarz Białego Domu prawdopodobnie nie wiedział, że całą sytuację zarejestrują kamery.

Joe Biden w poniedziałek po konsultacjach z europejskimi przywódcami (w tym prezydentem Andrzejem Dudą) w sprawie napięcia wokół Ukrainy, wziął udział w naradzie na temat inflacji. Jak przypomniał korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski, w 2021 roku w USA ceny wzrosły o 7 proc., a większość Amerykanów uważa, że gospodarz Białego domu robi zbyt mało dla powstrzymania inflacji.

Po zakończonym spotkaniu z ekspertami pytanie do prezydenta USA próbował zadać dziennikarz Peter Doocy z Fox News. - Większa inflacja? Co za głupi sukinsyn - powiedział Biden. Prezydent USA prawdopodobnie nie wiedział, że nadal ma włączony mikrofon, a całą sytuację zarejestrują kamery.

To nie pierwsza wpadka gospodarza Białego Domu w ostatnich tygodniach. Pod koniec grudnia, podczas rozmowy z Amerykanami z okazji Bożego Narodzenia, jeden z dzwoniących do studia z Bidenem powiedział do niego "Let's go Brandon". To obraźliwe stwierdzenie, które prawicowi sympatycy używali przeciwko prezydentowi USA, Biden bezrefleksyjnie powtórzył.

RadioZET.pl

C