Zamknij

Nie żyje David Sassoli. Przewodniczący Europarlamentu miał 65 lat

11.01.2022 06:39
David Sassoli
fot. Geert Vanden Wijngaaert/AFP/East News

W wieku 65 lat zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek przewodniczący Parlamentu Europejskiego, włoski socjaldemokrata David Sassoli - poinformował jego rzecznik Roberto Cuillo.

David Sassoli nie żyje. Szokującą informację o śmierci przewodniczącego Parlamentu Europejskiego podał jego rzecznik Roberto Cuillio. Polityk w maju skończyłby 66 lat. 

David Sassoli nie żyje. Przewodniczący Europarlamentu miał 65 lat

"David Sassoli zmarł 11 stycznia o godzinie 1:15 w CRO (centrum referencyjnym onkologii) w Aviano we Włoszech, gdzie był hospitalizowany od 26 grudnia. Data i miejsce pogrzebu zostaną podane w najbliższych godzinach" - napisałw mediach społecznościowych.

W poniedziałek po południu Cuillo poinformował o hospitalizacji szefa PE "z powodu poważnej komplikacji spowodowanej dysfunkcją układu odpornościowego" i o odwołaniu jego oficjalnych działań. Sassoli, który w przeszłości cierpiał na białaczkę, był hospitalizowany jesienią ub. roku z powodu poważnego zapalenia płuc, które nie było związane z koronawirusem.

David Sassoli był włoskim dziennikarzem, przez lata związany z telewizjami Rai 1 i Rai 2. Od 2009 roku sprawował mandat deputowanego do Europarlamentu, którego od 3 lipca 2019 roku był przewodniczącym. Był socjaldemokratą, reprezentującym włoską centrolewicową Partię Demokratyczną. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter

C