Zamknij

Ukraiński polityk Dmytro Tymczuk znaleziony martwy

19.06.2019 15:15
Ukraiński polityk Dmytro Tymczuk znaleziony martwy
fot. Kyiv Post

Dmytro Tymczuk, ekspert wojskowy i deputowany ukraińskiego parlamentu z partii Front Ludowy, został w środę znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Kijowie – informuje agencja Interfax-Ukraina.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak napisał na Facebooku inny deputowany z Frontu Ludowego, Anton Heraszczenko, Tymczuk zastrzelił się podczas czyszczenia swojego pistoletu, którym został wcześniej nagrodzony za walkę z rosyjską dezinformacją.

Zobacz także

46-letni Tymczuk, były wojskowy, koordynował działalność sieci internetowej Informacyjny Sprzeciw. Jest to pozarządowy projekt, który skupia ukraińskich wolontariuszy zajmujących się przeciwdziałaniem zagrożeniom informacyjnym ze strony Rosji.

Tymczuk specjalizował się w szczegółowych analizach sytuacji na wschodzie kraju, informował o ruchach rosyjskich wojsk, naruszeniach porozumień mińskich oraz dokumentował rosyjską broń wykorzystywaną przez wspieranych przez Rosję separatystów.

Zobacz także

We wrześniu 2014 r. Tymczuk objął funkcję koordynatora rady wojskowej Frontu Ludowego, nowo powołanej partii byłego premiera Arsenija Jaceniuka. W wyborach parlamentarnych w 2014 r. uzyskał mandat deputowanego do Rady Najwyższej.

RadioZET.pl/PAP