Zamknij

Trump podekscytowany wizytą w Polsce. „Wspaniali ludzie”, „lubię ten naród”

31.07.2019 13:15
Trump
fot. PAP/EPA

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump we wtorek zapowiedział, że złoży wizytę w Polsce. „Nie mogę się doczekać” – powiedział dziennikarzom przed Białym Domem, dodając, że oba kraje łączą świetne relacje.

– Mamy z Polską bardzo dobre stosunki – oświadczył Donald Trump. Prezydent poinformował, że strona polska wystosowała dla niego zaproszenie. „Nie mogę się doczekać (tej wizyty). Lubię ten naród” – powiedział amerykański prezydent. 

Zobacz także

Przypomniał, że podczas swojej poprzedniej wizyty w Polsce w 2017 r. wygłosił przemówienie, które uznano za „wspaniałe”. „Myślę, że Polacy to wspaniali ludzie” – podkreślił. Trump nie wykluczył, że odwiedzi również Danię.

Trump przyleci do Polski

Wcześniej we wtorek szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował, że Trump złoży wizytę w Polsce w dniach 31 sierpnia-2 września oraz że 1 września weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Zobacz także

Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. „I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział” – mówił Duda.

Zobacz także

Poprzednia wizyta Donalda Trumpa w Polsce odbyła się w lipcu 2017 roku. Trump wziął udział w szczycie Trójmorza w Warszawie i spotkał się w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą.

RadioZET.pl/PAP