Zamknij

Donald Trump spotka się z Andrzejem Dudą. Biały Dom ujawnia szczegóły

15.05.2019 19:11
Donald Trump Andrzej Duda
fot. AP/Associated Press/East News

Donald Trump spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Biały Dom poinformował w środę w oficjalnym komunikacie, że do spotkania dojdzie w czerwcu w Waszyngtonie. 

"Donald Trump powita wraz z pierwszą damą Melanią Trump prezydenta Dudę wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą 12 czerwca" - podało Biuro Prasowe Białego Domu. O wystosowaniu takiego zaproszenia już kilka dni temu informował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Wówczas nie były jednak znane szczegóły wizyty.

Wyrażamy satysfakcję z potwierdzenia przez Biały Dom daty 12 czerwca wizyty polskiej pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy w Waszyngtonie.

Krzysztof Szczerski

Prezydenci "omówią rosnące partnerstwo strategiczne między Polską i Stanami Zjednoczonymi oraz szereg wspólnych spraw, takich jak obrona, bezpieczeństwo, energetyka i sprawy relacje handlowe” – wskazano w oświadczeniu. 

Zobacz także

Jak dodał Szczerski, prezydent spędzi cały dzień w Waszyngtonie, a 13 czerwca rozpocznie wizytę gospodarczą na Zachodnim Wybrzeżu, która obejmie stanu Teksas i Newadę a także Dolinę Krzemową w Kalifornii. Prezydentowi będzie towarzyszyła grupa przedsiębiorców i przedstawicieli start-upów.

Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem

Będzie to druga wizyta Dudy w Białym Domu. Wcześniej prezydent spotkał się tam z Trumpem 18 września 2019 roku. To właśnie wtedy zaproponował mu  budowę amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce "Fort Trump". Z kolei Trump gościł w Polsce w lipcu 2017 roku.

RadioZET.pl/PAP