Zamknij

Co z przyszłością polityczną Donalda Tuska? Dostał poparcie PO

18.10.2019 22:06
Donald Tusk
fot. Michal Busko/Sipa USA/East News

Donald Tusk - oficjalnie zgłoszony na szefa Europejskiej Partii Ludowej, największej frakcji w Europarlamencie. Zawnioskował o to lider PO, Grzegorz Schetyna. „Donald Tusk to czołowy polityk europejskiej chadecji, którego na start na przewodniczącego EPL namawiali wszyscy" - powiedział dla PAP Schetyna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Donald Tusk do grudnia pracuje jako przewodniczący Rady Europejskiej. Od dłuższego czasu spekuluje się o jego politycznej przyszłości. Tuska wciąż wymieniania się w gronie potencjalnych kandydatów do wyborów prezydenckich w 2020 roku, choć główny zainteresowany konsekwentnie unika odpowiedzi w tej sprawie.

Zobacz także

Wszystko wskazuje, że jego przyszłość rysuje się nadal w strukturach unijnych. Jak informował dziś z Brukseli Grzegorz Schetyna, partia, którą przez lata kierował Tusk rekomendowała go na szefa Europejskiej Partii Ludowej (ang. European People's Party). Stanowi ona największą frakcję w Parlamencie Europejskim obecnej kadencji (2019-2024).

Donald Tusk to czołowy polityk europejskiej chadecji, którego na start na przewodniczącego EPP namawiali w Europie wszyscy, łącznie z obecnym szefem Europejskiej Partii Ludowej Josephem Daulem. Tusk się zgodził, a ja, jako szef jego macierzystej partii, podpisałem zgłoszenie tej kandydatury

Grzegorz Schetyna, dla PAP

Kadencja Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej kończy się pierwszego grudnia. Oznacza to, że nową funkcję mógłby objąć jeszcze przed świętami.

RadioZET.pl/PAP