Zamknij

Godzina policyjna we Francji. Premier: sytuacja epidemiczna jest krucha

PAP
14.01.2021 19:05
godzina policyjna we Francji
fot. JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN /AFP /East News

Godzina policyjna we Francji. Premier Jean Castex poinformował w czwartek, że od soboty przez co najmniej 15 kolejnych dni w całym kraju obowiązywać będzie od 18:00 do rana godzina policyjna z powodu pandemii Covid-19. Nie dotyczyć będzie ona osób wracających z pracy.

Godzina policyjna we Francji będzie obowiązywać od soboty 16 stycznia 2021 roku. "Z wyjątkami związanymi z misjami służby publicznej, wszystkie miejsca, biznesy czy usługi otwarte dla publiczności będą zamknięte o godzinie 18:00" - powiedział Castex podczas konferencji prasowej.

Premier poinformował także, że od wszystkich podróżnych przybywających do Francji spoza Unii Europejskiej wymagany będzie negatywny test na koronawirusa.

Godzina policyjna we Francji. Premier: sytuacja epidemiczna krucha i niepokojąca

Zdaniem Castexa sytuacja epidemiczna we Francji jest "pod kontrolą", ale "krucha", a niepokój wzbudza "pojawienie się nowych, bardziej zaraźliwych szczepów" koronawirusa.

We Francji w ciągu ostatniej doby wykryto 23 852 nowe infekcje SARS-CoV-2, a na Covid-19 zmarło 232 chorych - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Rośnie liczba hospitalizowanych pacjentów z Covid-19, w tym tych wymagających leczenia na intensywnej terapii. Od początku epidemii we Francji koronawirusem zakaziły się 2 830 442 osoby, z których 69 031 zmarło.

Ministerstwo przekazało, że we Francji odnotowano w poprzednim tygodniu 19 zakażeń nowym wariantem koronawirusa szerzącym się w Wielkiej Brytanii i trzy infekcje szczepem po raz pierwszy zdiagnozowanym w Republice Południowej Afryki.

RadioZET.pl/ PAP