Zamknij

Hillary Clinton poparła Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA

28.04.2020 22:48
Clinton popiera Bidena
fot. FOX NEWS

Hillary Clinton poparła Joe Bidena na prezydenta w listopadowych wyborach prezydenckich w USA. Podkreśliła, że "jest to ten moment, w którym USA potrzebują lidera, prezydenta, takiego jak Joe Biden".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak dodała Clinton, "Amerykanie zasługują na prezydenta, który poradzi sobie z kryzysem COVID-19 dzięki swojemu współczuciu, kompetencjom i szacunkowi dla nauki, której potrzebujemy, aby ratować życie i ożywić gospodarkę".

W minionym tygodniu Biden wygrał prawybory Demokratów w stanie Wyoming, gdzie ze względu na pandemię koronawirusa głosowanie odbyło się listownie.

W ostatnich dniach za Bidenem jako kandydatem Partii Demokratycznej w nadchodzących wyborach opowiedzieli się były prezydent Barack Obama, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oraz dotychczasowi rywale Bidena w wyścigu o nominację: senator Elizabeth Warren i senator Bernie Sanders.

Zobacz także

77-letni Joe Biden stał się właściwie jedynym i najbardziej prawdopodobnym kandydatem do nominacji Demokratów w listopadowych wyborach prezydenckich.

Zobacz także

Nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich Joe Biden otrzyma prawdopodobnie w sierpniu. Na ten miesiąc - z powodu pandemii koronawirusa - przełożono z lipca konwencję tego ugrupowania. Były wiceprezydent USA nie wyklucza, że jego partia może być zmuszona do organizacji konwencji w formie wirtualnej.

RadioZET.pl/ CNN/ PAP