Zamknij

Iran. B. burmistrz Teheranu zabił swoją żonę. Przyznał się do tego...podczas wywiadu w TV

Redakcja
30.05.2019 22:20
Iran
fot. Twitter screen

Doradca prezydenta Iranu oraz były burmistrz stolicy tego kraju, Teheranu, przyznał się do zabicia swojej żony. Tę szokującą prawdę ujawnił podczas wywiadu udzielonego jednej z tamtejszych telewizji. Mężczyzna oddał się już w ręce policji. 

Iran od środy skandalem z udziałem Mohammada Ali Najafiego. Były burmistrz Teheranu przyznał się bowiem do zabójstwa swojej 30 lat młodszej żony, do którego doszło podczas sprzeczki w ich wspólnym domu. Według relacji polityka, chciał ją na początku jedynie nastraszyć, dlatego udał się do łazienki z pistoletem w ręku. W pewnym momencie jednak oddał w jej kierunku pięć strzałów. 

B. burmistrz Teheranu zabił swoją żonę

Kobieta nie przeżyła tego incydentu, gdyż jeden z naboi trafił ją w serce. Ali Najafi twierdzi, że do kłótni małżeńskich w ich domu dochodziło w ostatnim czasie regularnie. Mężczyzna oddał się już w ręce policji. 

Społeczeństwo w Iranie zbulwersowało nie tylko to, że zbrodni rodzinnej dopuścił się znany polityk i funkcjonariusz publiczny, ale również fakt, iż do jej dokonania przyznał się podczas...telewizyjnego wywiadu. Jedna z państwowych stacji wyemitowała program, w którym widać, jak Ali Najafi bez kajdanek siedzi sobie wygodnie w fotelu i popija herbatę, rozmawiając z dziennikarzami i policjantami. Opinia publiczna jest zdania, że granice przyzwoitości zostały w tej sytuacji przekroczone:

Oburzenie wywołał także fragmentu programu, w którym jeden z reporterów pokazuje do kamery broń, z którego były burmistrz miał strzelać do żony. Na nagraniu widać jak bez rękawiczek ochronnych wyjmuje z pistoletu kule, sugerując, że brakuje pięciu - tych pięciu, które Najafi wystrzelił w kierunku małżonki:

RadioZET.pl/Gazeta.pl/nytimes.com/Twitter