Zamknij

Izrael: ze Strefy Gazy wystrzelono dwie rakiety. Są poszkodowani

15.09.2020 22:05
atak rakietowy w Izraelu
fot. Al Arabiya English/ Screen

Palestyńscy bojownicy wystrzelili ze Strefy Gazy dwie rakiety. Jedna z nich została przechwycona przez system obrony powietrznej - poinformowało we wtorek izraelskie wojsko. Według służb ratowniczych dwie osoby odniosły drobne obrażenia.

Wystrzelono rakiety z terytorium Strefy Gazy - podaje Izrael. Wcześniej wojsko podało, że syreny ostrzegające przed ostrzałem rakietowym ze Strefy Gazy zabrzmiały, gdy w Waszyngtonie odbywała się ceremonia podpisania umów normalizujących stosunki między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA) oraz Bahrajnem.

Izraelskie służby ratownicze Magen David Adom poinformowały, że udzieliły pomocy dwóm osobom, które odniosły drobne obrażenia, spowodowane przez potłuczone szkło.

Izrael: ze Strefy Gazy wystrzelono dwie rakiety. Są poszkodowani

Według izraelskiej telewizji Channel 12 ranni znajdowali się w centrum handlowym w Aszdodzie.

Zobacz także

We wtorek podczas uroczystej ceremonii w Białym Domu wysłannicy ZEA oraz Bahrajnu podpisali porozumienia pokojowe i o normalizacji relacji z Izraelem. To pierwsze państwa z Zatoki Perskiej, które zdecydowały się na taki krok.

Umowy budzą sprzeciw strony palestyńskiej. Przedstawiciel Autonomii Palestyńskiej powiedział agencji AFP, że porozumienie to jest "wbiciem noża w plecy narodu palestyńskiego". Radykalny Hamas, który kontroluje Strefę Gazy, ogłosił, że umowa ta jest "aktem agresji", który wyrządza "wielką szkodę" sprawie palestyńskiej.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter