Zamknij

Joe Biden wskazał kandydatkę na wiceprezydenta USA. „Razem pokonamy Trumpa”

11.08.2020 23:41
Kamala Harris kandydatką na wiceprezydenta USA
fot. Ron Sachs / CNP / SplashNews.com/East News

Joe Biden ogłosił dziś, że jego kandydatką na urząd wiceprezydenta USA będzie senator z Kalifornii Kamala Harris. Oficjalne nominacje na kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta USA mają otrzymać w przyszłym tygodniu, podczas konwencji Partii Demokratycznej.

Wybory prezydenckie w USA coraz bliżej, w obozie Demokratów padła ważna deklaracja. Wiemy już, kogo na wiceprezydenta, a więc swojego zastępcę, wyznaczy Joe Biden, polityk, który zmierzy się z Donaldem Trumpem.

Jak podają amerykańskie media i światowe agencje, Biden zdecydował, że powalczy o władzę wspólnie z 55-letnią senator Kamalą Harris. Co ciekawe, była ona rywalką Bidena w prawyborach Demokratów.

Joe Biden wskazał kandydatkę na wiceprezydenta USA

Jak zauważa „New York Times”, jej kandydatura jest pod kilkoma względami wyjątkowa. Będzie ona pierwszą Afroamerykanką (ma też pochodzenie hinduskie), starającą się o tak wysoki urząd. Jeszcze rok temu w ostrym tonie rywalizowała z samym Bidenem, wypominała mu bagatelizowanie kwestii segregacji rasowych.

Zobacz także

W krajowej polityce uchodzi za prężną i energiczną, prezentuje inny styl niż Joe Biden. Ten ostatni tak rekomendował polityczkę do wspólnej walki wyborczej. - Wybrałem Kamalę Harris. Razem z tobą pokonamy Trumpa. Harris przyjęła nominację Bidena, podkreślając, że jako prezydent może zjednoczyć Amerykę.

Harris jest zwolenniczką obniżenia podatków dla klasy średniej i przeprowadzenia reformy policji i wymiaru sprawiedliwości. 

RadioZET.pl/PAP/NYT