Zamknij

Były poseł PO będzie kandydował na prezydenta Nigerii

18.02.2021 08:37
John Godson ma kandydować na prezydenta Nigerii
fot. Mariusz Gaczynski/East News

Były poseł Platformy Obywatelskiej John Godson ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta Nigerii w 2023 roku. W polskim Sejmie zasiadał przez jedną kadencję.

B. poseł PO John Abraham Godson będzie startował w wyborach na urząd prezydenta Nigerii. Aktywista podzielił się swoją decyzją na Twitterze.

Godson został posłem z ramienia PO obejmując mandat po Hannie Zdanowskiej, która została w 2010 roku prezydentem Łodzi. Rok później został już wybrany w wyborach z list tej partii. W 2013 r. odszedł z partii wraz z Jarosławem Gowinem i Jackiem Żalkiem. Początkowo związał się z nową partią Gowina Polska Razem.

Były poseł PO będzie kandydował na prezydenta Nigerii

Po zakończeniu w 2015 sprawowania mandatu Godson wyjechał z Polski. Powrócił do Nigerii, gdzie poprzez swoją spółkę zaczął prowadzić liczące kilkaset hektarów ranczo o nazwie „Pilgrim Ranch”, zajmujące się hodowlą bydła, świń i kóz, uprawą nerkowca, palmy kokosowej oraz zbóż. Włączył się również w działalność społeczną w Nigerii jako doradca komisji do spraw diaspory oraz banku centralnego.

Obecnie głową państwa jest w Nigerii Muhammadu Buhari. W 2019 roku uzyskał reelekcję reprezentując Kongres Wszystkich Postępowców. Nigeria wyróżnia się w Afryce wielkim wzrostem populacji w ostatnich latach – w 2020 roku ludność kraju liczyła już 206 mln.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZEt.pl/Twitter