Zamknij

Były krół Hiszpanii Juan Carlos w szpitalu. Przeszedł operację serca

24.08.2019 20:51
Były krół Hiszpanii Juan Carlos w szpitalu. Przeszedł operację serca
fot. EastNews

Były król Hiszpanii 81-letni Juan Carlos przeszedł w sobotę operację serca w madryckiej klinice Quiron. Szpital poinformował, że operacja wszczepienia trzech bypassów przebiegła bez żadnych komplikacji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według źródeł cytowanych przez dziennik "El Pais" operację zaplanowano w czerwcu podczas badań okresowych. Od tamtego czasu były król prowadził normalne życie, m.in. podróżował.

Zobacz także

Gdy były monarcha w piątek wieczorem przybył do madryckiej kliniki, powiedział do dziennikarzy: "Zobaczycie, jak będę stąd wychodził".

W czerwcu Juan Carlos całkowicie wycofał się z hiszpańskiego życia publicznego. Sprawował urząd króla Hiszpanii przez blisko 39 lat; w 2014 r. abdykował, i na tronie zasiadł jego syn Filip VI.

Zobacz także

Urodzony w 1938 r. w czasie hiszpańskiej wojny domowej Juan Carlos przyszedł na świat w Rzymie. Do Hiszpanii przybył dekadę później. W 1975 r., dwa dni po śmierci wieloletniego dyktatora generała Francisco Franco, wstąpił na tron, co oznaczało przywrócenie monarchii w tym kraju. Franco już wcześniej zapowiedział, że po jego śmierci najwyższą władzę w państwie obejmie Juan Carlos.

RadioZET.pl/PAP