Zamknij

Kaczyński walczy z „kryzysem w UE”. PiS nie odpuści po klęsce Szydło?

15.07.2019 16:46
Kaczyński walczy o fotel szefowej komisji w PE dla Szydło czy Rafalskiej?
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Wraca temat kandydatury Beaty Szydło na szefową unijnej komisji ds. zatrudnienia. Była wicepremier na to stanowisko nie została wybrana, ale nieoficjalnie mówiło się, że PiS ponownie chcą wystawić ją do walki o ten fotel. W poniedziałek przekazano, że być może o stanowisko zawalczy jednak Elżbieta Rafalska.

Jarosław Kaczyński spotkał się niedzielę z "wysłannikami", ponieważ w UE jest "mały kryzys" – co podkreślił podczas niedzielnego pikniku rodzinnego w gminie Gózd. Z informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że prezes PiS spotkał się z wysoko postawionym wysłannikiem niemieckiej partii CDU, a tematem rozmów była obsada unijnych stanowisk. To z kolei miało być spowodowane odrzuceniem kandydatury Beaty Szydło na stanowisko szefowej unijnej komisji ds. zatrudnienia.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu w sprawie kandydatury europosłanki PiS zarządzono tajne głosowanie, w którym ta przegrała stosunkiem głosów 27 przeciw do 21 "za", co zdaniem licznych polityków PiS, było niczym innym jak „wyjątkowo głupią, polityczną zemstą”. Tak mówiła m.in. Beata Mazurek.

Zobacz także

Szydło, a może Rafalska?

W poniedziałek media obiegły nieoficjalne doniesienia, że Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza odpuszczać i będzie walczyć o fotel szefowej komisji w PE dla Beaty Szydło. Po południu spekulacje ucięła Polska Agencja Prasowa.

„Na stanowisko szefa komisji zatrudnienia i spraw społecznych PE zostanie zarekomendowana europosłanka Elżbieta Rafalska. Była premier Beata Szydło nie będzie ponownie kandydować”  – podała PAP, powołując się na źródło zbliżone do frakcji EKR.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP