Zamknij

Premier Kanady "wkręcony" przez rosyjskich pranksterów

25.11.2020 10:46
Justin Trudeau
fot. Wyld Adrian/CP/ABACA/Abaca/East News

Rosyjscy pranksterzy, który „wkręcili” w minione wakacje prezydenta Andrzeja Dudę, zażartowali w podobny sposób z premiera Kanady. W rozmowie telefonicznej z Justinem Trudeau Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoljarow podszyli się pod Gretę Thunberg, znaną na świat aktywistkę ekologiczną ze Szwecji.

Rosyjscy pranksterzy wkręcili kolejnego czołowego polityka z najwyższych władz państwa. Kuzniecow i Stoljarow znani są z tego typu prowokacji.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym rozmawiają z szefem kanadyjskiego rządu. Słychać na nim, jak Trudeau wita się z rzekomą Gretą Thunberg: „Hallo, Greta”, a następnie odpowiada na pytania, m.in. o NATO, sytuację na świecie i Donalda Trumpa.

Premier Kanady wkręcony przez pranksterów. Wcześniej rozmawiali z Andrzejem Dudą

Podszywający się pod Gretę mówią, że czołowi szefowi rządów zachowują się jak dzieci. „Aktywistka” radzi też premierowi Kanady, by „opuścił NATO, złożył broń, zbierał kwiaty i cieszył się przyrodą”. Sam Trudeau pochwalił rozmówczynię za jej „spojrzenie na świat” i „pełne emocji słowa”.

Zobacz także

Rzecznik kanadyjskiego rządu powiedział portalowi „iPolitics”, że kiedy Trudeau zorientował się, iż nie rozmawia z prawdziwą Gretą, przerwał rozmowę. Rosyjscy pranksterzy nabrali już księcia Harry'ego, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, brytyjskiego premiera Borisa Johnsona i szefa NATO Jensa Stoltenberga. Wkręcili też prezydenta Polski Andrzeja Dudę , podając się w rozmowie telefonicznej za sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.

Kuzniecow i Stoljarow zaprzeczają, że są powiązani z rosyjskimi tajnymi służbami.

RadioZET.pl/PAP