\' : \'extension/ezmultiupload/design/standard/override/templates/node/view/line_thumbnail.tpl\'))))' )); ?>
Zamknij

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski w stronę Morza Japońskiego

31.10.2019 15:47
Korea Północna
fot. Time

Korea Płn. wystrzeliła w czwartek po południu czasu miejscowego dwa pociski w stronę Morza Japońskiego. Według armii południowokoreańskiej, to rakiety krótkiego zasięgu. Wojsko Korei Południowej jest w stanie gotowości i obserwuje sytuację.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według komunikatu kolegium pociski wystrzelono z prowincji Pjongan Południowy w środkowo-zachodniej części Korei Płn. „Nasze wojsko obserwuje sytuację na wypadek kolejnych wystrzałów i pozostaje w stanie gotowości” - napisano w komunikacie, cytowanym przez agencję prasową Yonhap.

Zobacz także

Japońskie ministerstwo obrony poinformowało, że z Korei Północnej wystrzelono obiekt przypominający rakietę balistyczną, który prawdopodobnie nie dosięgnął terytorium Japonii ani jej wód terytorialnych – podała japońska agencja Kyodo. Według japońskiej straży przybrzeżnej pociski przypominające rakiety spadły do wody poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii, czyli pasem o szerokości 200 mil morskich (370 km) wokół terytorium tego kraju.

Jak z kolei podaje armia południowokoreańska, dwa pociski wystrzelone przez Koreę Północną to rakiety krótkiego zasięgu.

Zobacz także

Armia Korei Płd. wezwała Północ, by powstrzymała się od prób rakietowych, które "nie pomagają" w redukcji napięć na Półwyspie Koreańskim.

Była to 12. w tym roku próba pocisków przeprowadzona przez Koreę Płn. Na początku października północnokoreańskie media poinformowały o skutecznej próbie nowej rakiety balistycznej wystrzelonej z okrętu podwodnego.

RadioZET.pl/ PAP