Zamknij

Korea Północna wystrzeliła trzy niezidentyfikowane pociski

09.03.2020 08:02
Korea Północna
fot. HANDOUT /AFP/ East News

Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek ze swojego wschodniego wybrzeża trzy niezidentyfikowane pociski - poinformował Komitet Szefów Sztabów sił zbrojnych Korei Południowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W opublikowanym komunikacie stwierdzono, że pociski zostały wystrzelone z nadmorskiego miasta Sondok, w prowincji Południowy Hamgyong, skąd już przeprowadzano w ub. r. testy rakietowe. Znajduje się tam m. in. lotnisko wojskowe.

2 marca Korea Północna wystrzeliła, po trzymiesięcznej przerwie, ze wschodniego wybrzeża dwa pociski krótkiego zasięgu. Odpalenie pocisków, które Pjongjang określił jako "rutynowe ćwiczenia wojskowe", obserwował osobiście przywódca północnokoreański Kim Dzong Un.

Zobacz także

W ub. czwartek Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Estonia i Belgia określiły na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ te testy jako "prowokacyjne" oraz jako "naruszenie rezolucji ONZ".

Oficjalna agencja prasowa Korei Północnej KCNA podkreśliła, że Północ „ma prawo do przeprowadzania ćwiczeń wojskowych”.

Zobacz także

Rozmowy na temat potencjału nuklearnego Korei Północnej między Pjongjangiem i Waszyngtonem pozostają w impasie po fiasku drugiego spotkania szczycie prezydenta USA Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem.

Kim zapowiedział, że w tym roku Korea Północna rozbuduje swój potencjał broni nuklearnej w odpowiedzi na "gangsterskie" sankcje i naciski ze strony USA.

RadioZET.pl/PAP