Zamknij

Tusk na Twitterze o "wojnie informacyjnej" i "pożytecznych idiotach"

13.03.2020 14:25
Donald Tusk
fot. WOJCIECH STROZYK/ REPORTER

W czasach prawdziwej zarazy bądźmy odporni na wirus kłamstwa - zaapelował w piątek był premier, szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Donald Tusk na Twitterze odniósł się do sytuacji dotyczącej informacji wokół koronawirusa. "Chiny i Rosja rozpoczęły wojnę informacyjną z Zachodem. Główne tezy: +wirus przyszedł z USA+ oraz +Unia nic nie robi+ rozpowszechniane są przez pożytecznych idiotów, także w Polsce. W czasach prawdziwej zarazy bądźmy odporni na wirus kłamstwa" - zaapelował b.premier.

Zobacz także

Zobacz także

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Koronawirus w Polsce: Kolejne zachorowania, informacje od resortu zdrowia. RAPORT

Łącznie w Polsce od 4 marca, czyli od dnia, gdy poinformowano o pierwszym przypadku w kraju, zdiagnozowano 61 osób zarażonych SARS-CoV-2, jedna z zakażonych osób zmarła. To pacjentka hospitalizowana w Poznaniu. Jej stan był ciężki, cierpiała też na inne choroby.

RadioZET.pl/PAP