Zamknij

Kreml sfałszował zdjęcia z nabożeństwa? Mnożą się pytania o chorobę Putina

27.04.2022 16:01
Władimir Putin
fot. ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

W Rosji nie milkną pytania o stan zdrowia Władimira Putina. Część komentatorów sugeruje nawet, że w ogóle nie pojawił się na wielkanocnej celebrze w Moskwie, a Kreml opublikował jego zdjęcia z ubiegłego roku. 

Władimir Putin od momentu pełnoskalowej inwazji na Ukrainę rzadko pojawia się publicznie, a jeśli już stanie przed kamerami, jego zdjęcia wywołują wiele pytań. Brytyjski dziennik "Daily Mirror" podkreślił, że zdjęcia z tegorocznej wielkanocnej celebry w moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela z udziałem Putina do złudzenia przypominają fotografie z tego samego wydarzenia przed rokiem.

Na kadrach z 23 kwietnia widać rosyjskiego przywódcę, który trzyma prawosławną świeczkę podczas celebry z Siergiejem Sobianinem, merem Moskwy. Obaj są ubrani dokładnie tak samo, jak na Wielkanoc 2021. Zdjęcia z obu nabożeństw różni poziom naświetlenia.

Kreml sfingował udział Putina w nabożeństwie? Kolejne informacje o jego stanie zdrowia

"Putin ma tę samą fryzurę, prawie ten sam wyraz twarzy, tę samą świecę. Oba znajdują się na tym samym tle w tej samej nawie świątyni" - podał kanał Mozhem Obyasnit na Telegramie. „Reżyserzy Putina zostali ponownie przyłapani na montażu wideo i manipulacji" - skomentował z kolei Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

Dużo pytań postawiono również po kwietniowym spotkaniu Putina w jego gabinecie na Kremlu z ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Przywódca rosyjski chwytał ręką stół i nienaturalnie garbił się. Rosyjski serwis Proekt w swoim śledztwie sugerował, że Putina regularnie odwiedzają lekarze różnych specjalizacji, a sam polityk miał poddać się alternatywnemu leczeniu. Kreml stanowczo zaprzeczył, że stan zdrowia Putina jest zły.

RadioZET.pl/Daily Mirror/Newsweek

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE

C