Zamknij

Książę Harry i księżna Meghan będą produkować filmy dla Netflixa

03.09.2020 00:00
Harry i Meghan
fot. QCT / BEEM/Beem /East News

Książę Harry i jego amerykańska żona Meghan podpisali wieloletnią umowę z platformą streamingową Netflix na produkcję programów filmowych - poinformowano w środę.

Harry i Meghan będą produkować filmy dla Netflixa. Umowa, której wartość nie została ujawniona, obejmuje szerokie spektrum programów - filmy dokumentalne, fabularyzowane dokumenty, seriale, programy dla dzieci, a także pisanie scenariuszy.

"Nasze życie, zarówno niezależne od siebie, jak i jako para, pozwoliło nam zrozumieć siłę ludzkiego ducha: odwagę, odporność i potrzebę kontaktu. Poprzez naszą pracę z różnymi społecznościami i ich środowiskami, rzucając światło na ludzi i sprawy na całym świecie, będziemy się koncentrować na tworzeniu treści, które będą informować, ale także dawać nadzieję. Jako że jesteśmy nowymi rodzicami, tworzenie inspirujących programów rodzinnych, które opowiadają historie przez prawdziwe i zrozumiałe zwierciadło, ważne jest również dla nas" - napisali Harry i Meghan w wydanym oświadczeniu.

Harry i Meghan będą produkować filmy dla Netflixa

Ted Sarandos, współprezes Netflixa odpowiedzialny za produkcje platformy, powiedział, że Harry i Meghan "zainspirowali miliony ludzi na całym świecie swoją autentycznością, optymizmem i przywództwem". "Jesteśmy niezwykle dumni, że wybrali Netflix jako swój kreatywny dom - i jesteśmy podekscytowani możliwością opowiadania z nimi historii, które będą pomagały widowniom na całym świecie przezwyciężyć trudności i zwiększać zrozumienie" - powiedział.

Zobacz także

Netflix poinformował, że ma już kilka projektów w przygotowaniu, w tym dokument przyrodniczy i serial animowany, który będzie poświęcony inspirującym kobietom. Harry i Meghan zapowiedzieli, że planują podkreślać różnorodność zarówno przed i za kamerą.

Zobacz także

Para książęca nie ma doświadczenia w roli producentów filmowych, ale ma różne związki z branżą filmową. Meghan przed ślubem z Harrym była aktorką, znaną przede wszystkim z serialu "W garniturach", a niedawno była narratorką w wyprodukowanym przez Disneya filmie dokumentalnym "Elephants". Harry z kolei, jako inicjator zawodów dla okaleczonych weteranów Invictus Games, pojawił się w wypuszczonym w zeszłym miesiącu przez Netflixa dokumencie o igrzyskach paraolimpijskich "Rising Phoenix". Wcześniej współpracował z serwisem streamingowym Apple TV+ w stworzeniu wraz z Oprah Winfrey filmu dokumentalnego o zdrowiu psychicznym. Dokument nie został jeszcze wyemitowany.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP