Zamknij

Łukaszenka potwierdza: Białoruś bierze udział w "specjalnej operacji" w Ukrainie

04.10.2022 13:18

Alaksandr Łukaszenka przyznał, że Białoruś bierze udział w rosyjskiej "specjalnej operacji wojskowej" w Ukrainie. Mówił o tym we wtorek podczas spotkania Rady ds. Bezpieczeństwa.

Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin
fot. AP/East News/Pool Reuters

Alaksandr Łukaszenka wygłosił we wtorek przemówienie podczas rady ds. bezpieczeństwa Białorusi. Skarżył się na rzekome agresywne plany NATO wobec jego państwa. 

Białoruski przywódca oficjalnie potwierdził, że Mińsk bierze udział w rosyjskiej "operacji specjalnej" (w ten sposób rosyjska propaganda nazywa wojnę w Ukrainie - red.). Zaznaczył jednak, że Białoruś nie wysyła żołnierzy na terytorium Ukrainy.

Łukaszenka potwierdził udział Białorusi w "operacji specjalnej" w Ukrainie

- Jeśli chodzi o nasz udział w specjalnej operacji wojskowej w Ukrainie, to uczestniczymy w niej. Nie ukrywamy tego. Ale nikogo nie zabijamy. Nigdzie nie wysyłamy naszych wojsk. Nie naruszamy naszych zobowiązań - mówił Łukaszenka, cytowany przez państwową agencję Belta.

Przywódca Białorusi wytłumaczył też, dlaczego Mińsk podjął decyzję o wsparciu Rosji. Celem Białorusi ma być zapobiegnięcie uderzeniu na Białoruś “pod przykrywką specjalnej operacji wojskowej z Polski, Łotwy i Litwy” - przekonywał Łukaszenka.

loader

RadioZET.pl/Belta