Zamknij

Macron rozmawiał z Putinem. "Jego celem jest kontrola nad całą Ukrainą"

03.03.2022 16:58
putin macron
fot. MIKHAIL KLIMENTYEV /AFP /East News

Emmanuel Macron ponownie rozmawiał z przywódcami Rosji i Ukrainy, Władimirem Putinem i Wołodymyrem Zełenskim - poinformował w czwartek Pałac Elizejski. Przekazał też, że celem Putina jest przejęcie kontroli nad całą Ukrainą.

Wojna w Ukrainie trwa już ósmy dzień. Emmanuel Macron ponownie rozmawiał z przywódcami Rosji i Ukrainy, Władimirem Putinem i Wołodymyrem Zełenskim. - Rozmowa z Putinem odbyła się na jego prośbę - zaznaczył premier Francji Jean Castex w telewizji TF1.

- Sytuacja w strefie konfliktu jest bez wątpienia wyjątkowo niekorzystna. (...) Zdaje się, że Putin okopał się na swoich pozycjach, tj. żądaniach demilitaryzacji Ukrainy i jej kapitulacji - powiedział francuski premier. - Jest to oczywiście nieakceptowalne - stwierdził.

Pałac Elizejski: Macron rozmawiał z Putinem. "On chce całej Ukrainy"

Ponadto, według anonimowego przedstawiciela francuskich władz, na którego powołuje się agencja Reutera, Macron w rozmowie z Putinem miał mu powiedzieć, że ten "popełnia ogromny błąd" atakując Ukrainę, a także "sam siebie oszukuje".

- Będzie to kosztować pański kraj (Rosję - PAP) bardzo wiele. Będzie on zupełnie odizolowany, osłabiony i obłożony sankcjami przez bardzo długi czas - cytował wypowiedź Macrona przedstawiciel francuskich władz, prosząc o anonimowość.

Trwająca 1,5 godziny rozmowa Macrona z Putinem była trzecią od czasu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego - zauważył francuski pałac prezydencki.

RadioZET.pl/ PAP

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo  

C