Zamknij

Miedwiediew znów grozi NATO. "Każda próba ingerencji będzie wypowiedzeniem wojny"

28.06.2022 07:33
Miedwiediew grozi NATO, jeśli Sojusz zaatakuje Krym
fot. Jan KUCHARZYK/East News

Jakakolwiek ingerencja na Półwyspie Krymskim państwa członkowskiego NATO może być potraktowana jako wypowiedzenie wojny Rosji, co może doprowadzić do trzeciej wojny światowej - powiedział w przeddzień szczytu Paktu Północnoatlantyckiego były rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew. Jego słowa zacytował Reuters, który powołał się na rosyjską prasę.

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew nie stroni od agresywnej narracji wymierzonej w państwa Zachodu, które wsparły broniącą się przed wojskami Putina Ukrainę.

Po rozpoczęciu wojny z zachodnim sąsiadem zagroził rozszerzeniem konfliktu na świat, mówił o chęci zagarnięcia przez Polskę zachodnich ziem Ukrainy, czy sojuszu polsko-pruskim.

Miedwiediew grozi wojną światową. "Dla nas Krym jest częścią Rosji. Na zawsze"

Teraz, w przeddzień szczytu NATO, Miedwiediew postanowił po raz kolejny zagrozić światu. "Dla nas Krym jest częścią Rosji. A to znaczy, że na zawsze. Każda próba ingerencji na Krymie będzie wypowiedzeniem wojny naszemu krajowi" – powiedział Miedwiediew, cytowany przez Reutersa.

I wyjaśnił, że "jeśli zrobi to państwo członkowskie NATO, oznacza to konflikt z całym Sojuszem Północnoatlantyckim", czyli trzecią wojnę światową. "Kompletną katastrofę" - dodał.

Miedwiediew, który obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Bezpieczeństwa Rosji, powiedział również, że jeśli Finlandia i Szwecja przystąpią do NATO, Rosja wzmocni swoje granice i będzie "gotowa do działań odwetowych", co może obejmować perspektywę zainstalowania pocisków Iskander u granic tych krajów.

RadioZET.pl/PAP

C