Zamknij

Gowin zapytany o paski "Wiadomości" TVP. "To najdelikatniejsze sformułowanie"

17.07.2020 15:03
Danuta Holecka w "Wiadomościach"
fot. screen TVP

Mnie się nie podoba styl tej kampanii - ocenił w programie Onet Rano Jarosław Gowin. Polityk był pytany m.in. o paski i materiały TVP - które - jak zarzuca wiele osób - miały uderzać w jednego z kandydatów, a drugiemu "wystawiać laurkę".

Był wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin był w piątek gościem programu Onet Rano. Lider Porozumienia był pytany przez prowadzącego o styl kampanii wyborczej. "Mnie się nie podoba styl tej kampanii. Bardzo się cieszę, że ona jest za nami" - mówił Jarosław Gowin.

Zobacz także

Jarosław Gowin zapytany o paski "Wiadomości"

Andrzej Stankiewicz zapytał swojego gościa o styl prezentowany przez telewizję publiczną podczas kampanii wyborczej. W pewnym momencie temat zszedł na osławione paski "Wiadomości", które przed I i II turą wyborów prezentowały zupełnie odmienny obraz obu kandydatów. Prowadzący przytoczył konkretny przykład.

Zapytał o pasek TVP o treści "Zwolennicy Trzaskowskiego niszczą Polaków".

Lider Porozumienia na początku odpowiedział wymijająco. "Jestem głęboko przekonany, iż ogromna większość zwolenników kandydatów opozycji życzy sobie jak najlepiej dla Polski, natomiast definiuje dobro kraju inaczej niż obóz Zjednoczonej Prawicy" - krygował się.

Pociągnięty za język skrytykował sposób działania TVP.

Jednoznacznie chcę powiedzieć, że nie podpisałbym się pod tymi słowami i to jest najdelikatniejsze sformułowanie, na jakie mogę się zdobyć

- skwitował.

"Trzaskowski odda majątki Żydom", sposób ujęcia kwestii Ukraińców czy LGBT - nie ustępował Stankiewicz, który pytał, czy Gowinowi odpowiada taki język w telewizji publicznej.

Wolę myśleć o przyszłości i jaki kształt media publiczne powinny mieć w przyszłości. (...) Antysemityzmu w żaden sposób nie można tolerować, nie można tolerować wrogości wobec ludzi o innej orientacji seksualnej

- stwierdził gość "Onet Opinie".

Prowadzący zapytał Gowina także o język, jakim Andrzej Duda posługiwał się, mówiąc o LGBT. "Czy prezydent nie powinien przeprosić za te słowa?" - dodał. "Te słowa padły, prezydent jednoznacznie stwierdził, że przeprasza tych, którzy poczuli się urażeni" - odpowiedział były minister nauki.

"Co do meritum uważam, że całość kampanii prezydenta Dudy broni się w pełni" - ocenił Gowin. Przyznał jednak, że język osób wspierających kampanię powinien "być zweryfikowany".

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet

C