Zamknij

Papież Franciszek: Potrzebujemy edukacji seksualnej dla dzieci

17.10.2019 23:16
Papież Franciszek o edukacji seksualnej
fot. PAP

Sejm skierował do dalszych prac projekt ustawy, który zakłada m.in. wprowadzenie kary pozbawienia wolności za publiczne propagowanie lub pochwalanie obcowania płciowego dzieci. Według przeciwników projektu, ma on prowadzić do wyeliminowanie ze szkół edukacji seksualnej i karania więzieniem edukatorów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Projekt nowelizacji Kodeksu karnego przygotowała inicjatywa "Stop pedofilii". Jak przekonują autorzy projektu, jego celem ma być "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją". Zdaniem przeciwników projektu, prawdziwą intencją projektodawców jest zakazanie prowadzenia edukacji seksualnej w Polsce.

Zobacz także

W mediach społecznościowych przypominana jest wypowiedź Papieża Franciszka dotycząca właśnie edukacji seksualnej wśród dzieci i młodzieży.

Franciszek zabrał w tej sprawie głos podczas powrotu ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie w styczniu tego roku.

- Wierzę, że w szkołach muszą być prowadzone zajęcia z edukacji seksualnej - powiedział, dodając:

- Seks jest darem od Boga, nie potworem, miłość jest darem od Boga. Inną kwestią jest to, że niektórzy używają go, by zarabiać pieniądze i wykorzystywać innych. Ale musimy zapewnić rzeczową, nienacechowaną ideologicznie edukację seksualną. (...) Trzeba nauczać o seksie jako o darze od Boga. Wychowywać to nauczać tak, by wyciągać z ludzi to, co w nich najlepsze i po drodze im pomagać.

Zobacz także

W ocenie Papieża najlepiej byłoby, gdyby dzieci o sprawach intymnych uczyły się już od rodziców. Podkreślił jednak, zdaje sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe.

- Dlatego powinna to nadrabiać szkoła. Inaczej ta sfera pozostanie pustką, którą będzie można wypełnić dowolną ideologią. Potrzebujemy edukacji seksualnej dla dzieci - zaznaczył Franciszek.

RadioZET.pl/ Wysokie Obcasy