Zamknij

Europoseł PiS niczym karateka. Tak próbował wyważyć drzwi w PE [WIDEO]

21.11.2019 22:55
Parlament Europejski
fot. Twitter

Europoseł PiS, Grzegorz Tobiszowski, z impetem karateki próbował wyważyć drzwi na tarasie budynku Parlamentu Europejskiego. Nagranie z politykiem kopiącym w drzwi krąży po sieci. Asystent europosła tłumaczył w TVN24.pl, że Tobiszowski został zmuszony do przeskoczenia barierek, a filmik manipuluje przekaz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Polityk PiS próbował wyważać drzwi w Parlamencie Europejskim z popularnego „kopniaka”. Nagranie z europosłem Tobiszowskim próbującym wydostać się z tarasu obiega sieć. Do nakręcenia przyznał się Michał Stasiński, polityk PO.

Zobacz także

Za europosła tłumaczył się jego asystent, Karol Fedorowicz. W rozmowie z Tvn24.pl stwierdził, że nagranie jest zmanipulowane, gdyż pokazuje jedną chwilę z całego wydarzenia.

Nie agresja, a zdezorientowanie?

Powiedział także, że zatrzaśnięcie się Tobiszowskiego na balkonie, na który wyszedł po spotkaniu, było spowodowane zacięciem zamka magnetycznego. Fedorowicz podkreślił, że europoseł nie był agresywny, a zdezorientowany. Jakkolwiek to brzmi, od polityka wymagamy jednak więcej "wyczucia".

Zobacz także

Asystent europosła przekazał, że Tobiszowski stał na balkonie w chłodzie, bez możliwości powiadomienia ochrony. Poradził sobie w nieco ekwilibrystyczny sposób – przeskoczył przez barierkę i przez kotłownię wrócił do gmachu.

Tobiszowski był posłem V, VI, VII i VIII kadencji Sejmu, po 2015 roku wiceministrem energii.

RadioZET.pl/TVN24.pl