Zamknij

Wściekły tłum zlinczował burmistrz swojego miasta. Kobiecie ogolono głowę

08.11.2019 15:06
Patricia Arce
fot. YouTube/ Screen

Brutalne sceny rozegrały się na ulicach boliwijskiego miasteczka Vinto. Rozwścieczony tłum wtargnął do miejscowego ratusza i siłą wywlekł burmistrz Patricię Arce z budynku. Kobiecie ogolono włosy i kazano maszerować boso przez miasto. Zmuszono ją także do podpisania rezygnacji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Manifestanci tłumaczą, że atak na burmistrz Patricę Arce to zemsta za śmierć 20-letniego studenta Limberta Guzmana, który brał udział w protestach przeciwko prezydentowi Evo Moralesowi. 20-latek zginął w trakcie starć z policją.

Zobacz także

Według mieszkańców Vinto za śmierć Guzmana winę ponosi burmistrz miasta Patricia Arce z prezydenckiej martii MAS (Ruch na rzecz socjalizmu).

Patricia Arce
fot. Mendoza Post

W mediach społecznościowych opublikowano nagrania, na których widzimy, jak liczny, rozwścieczony tłum prowadzi Patricę Arce przez ulice miasta. Wcześniej manifestanci wtargnęli do ratusza i siłą wywlekli kobietę przed budynek. Następnie ogolili jej głowę i oblali czerwoną farbą. Zmuszono ją także do podpisania rezygnacji.

Zobacz także

Bosa i poturbowana Patricia Arce została finalnie przekazana policji. Manifestanci nie oszczędzili jednak jej miejsca pracy. Biuro zostało podpalone, a szyby w oknach ratusza wybite.

RadioZET.pl/ BBC