Zamknij

Pierwsza Dama zakażona koronawirusem. Prezydent Ukrainy poddał się testom

12.06.2020 14:10
Pierwsza Dama Ukrainy zakażona koronawirusem. Ołena Zełenska potwierdza
fot. Facebook/Олена Зеленська

O tym, że otrzymała pozytywny wynik testu na obecność w organizmie koronawirusa i jest leczona ambulatoryjnie, Pierwsza Dama Ukrainy Ołena Zełenska poinformowała w piątek. Wiadomo już, że test przeprowadzony u prezydenta Wołodymyra Zełenskiego dał wynik negatywny.

"Dziś otrzymałam pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nieoczekiwana wiadomość. W szczególności, biorąc pod uwagę to, że ja i moja rodzina wciąż stosujemy się do wszystkich zasad - maski, rękawiczki, minimum kontaktów" - napisała Pierwsza Dama na Facebooku. "Od razu powiem, że czuję się dobrze, ale jestem leczona ambulatoryjnie, w odizolowaniu od innych członków rodziny, żeby nie narażać ich na niebezpieczeństwo" - dodała.

Biuro prezydenta poinformowało, że Ołena Zełenska nie ma żadnych objawów choroby Covid-19. Jak dodano, testy przeprowadzone u prezydenta Wołodymyra Zełenskiego oraz dwojga dzieci pary prezydenckiej dały negatywne wyniki.

Pierwsza Dama podkreśliła, że łagodzenie restrykcji nie oznacza, że Covid-19 zniknął. "Niebezpieczeństwo nie minęło, jest blisko. Bliżej, niż nam się wydaje" - ostrzegła.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP