Zamknij

Skandal na wiecu. Premier obrzucony żwirem przez antyszczepionkowców

08.09.2021 16:13
premier obrzucony żwirem
fot. Twitter: Sarah Sears

Premier Kanady Justin Trudeau został obrzucony żwirem przez przeciwników obowiązkowych szczepień. - Obrzucenie mnie przez tłum antyszczepionkowców żwirem nie zmieni przebiegu mojej kampanii wyborczej - zadeklarował polityk. 20 września odbędą się w Kanadzie przedterminowe wybory parlamentarne.

Justin Trudeau nie ma ostatnio łatwego życia. Jak zauważa agencja AP, podczas wieców wyborczych coraz częściej spotyka się z wrogimi reakcjami. Kilka dni temu podczas mitingu w prowincji Ontario, Trudeau i towarzyszący mu dziennikarze zostali obrzuceni żwirem przez grupę antyszczepionkowców.

- Antyszczepionkowa tłuszcza nie szanuje podstaw nauki i elementarnej przyzwoitości, której oczekują od siebie Kanadyjczycy - komentował Trudeau. Dodał, że nie zmieni przebiegu swojej kampanii wyborczej.

Premier Kanady obrzucony żwirem przez antyszczepionkowców

Rząd Kanady wprowadził obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla wszystkich pracowników federalnych. W czterech prowincjach, w tym w dwóch najbardziej zaludnionych - Ontario i Quebecu obowiązuje system certyfikatów szczepionkowych, które należy okazywać przy wejściu do restauracji czy siłowni.

20 września w Kanadzie odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. Początkowo Trudeau uważał, że sformowany po wyborach w 2019 r. mniejszościowy rząd uzyska parlamentarną większość. Notowania jego ugrupowania - Liberalnej Partii Kanady - zaczęły jednak spadać i obecnie zbliżają się do wyniku Konserwatywnej Partii Kanady kierowanej przez Erina O'Toole'a

"Wydaje się, że Trudeau nie docenił konsekwencji zwołania wyborów podczas kolejnej fali pandemii. Ludzie wydają się też zmęczeni jego rządami" - komentuje Reuters.

RadioZET.pl/ AP/ Reuters/ PAP

C