Zamknij

Prezydent Czech: Osoby transpłciowe są dla mnie obrzydliwe

28.06.2021 18:02
Milos Zeman
fot. GEORG HOCHMUTH/AFP/East News

Prezydent Czech Milosz Zeman skrytykował radykalne bojowniczki o prawa polityczne kobiet, ruch Me Too, parady równości oraz osoby transpłciowe. Zdaniem Zemana osoby dokonujące zmiany płci popełniają przestępstwo samookaleczenia.

Milosz Zeman skomentował przegłosowaną niedawno na Węgrzech ustawę anty-LGBT zakazującą "promocji homoseksualizmu" w szkołach. W programie telewizji CNN Prima News poparł działania węgierskiego premiera Viktora Orbana. - Nie widzę powodu, by się z nim nie zgadzać - powiedział prezydent Czech.

- Przeszkadzały mi radykalne bojowniczki o prawa polityczne kobiet, ruch MeToo czy coroczna parada równości Prague Pride - dodał. 76-letni czeski przywódca zauważył, że gdyby był młodszy, zorganizowałby wielką heteroseksualną demonstrację w Pradze.

Milosz Zeman: Nie rozumiem osób transpłciowych, są obrzydliwe

- Rozumiem gejów, lesbijki i tak dalej. Ale wiesz, kogo w ogóle nie rozumiem? Osób transpłciowych - powiedział na antenie telewizji CNN Prima News Zeman. - Osoby zmieniające płeć są dla mnie naprawdę obrzydliwe - dodał. Czeski prezydent stwierdził, że jeśli ktoś jest członkiem mniejszości seksualnej, to jest to jego prywatna sprawa. - Kiedy demonstruje, że ma taką orientację, wywyższa się ponad innych - ocenił. 

Zeman wypowiadał się o tej sprawie w kontekście węgierskiej ustawy, która zakazuje rozpowszechniania w szkołach materiałów uznanych za promujące homoseksualizm lub zmianę płci. Prywatna stacja telewizyjna RTL Klub wskazywała, że po jej przyjęciu takie filmy jak „Harry Potter”, w których podejmuje się kwestie tożsamości seksualnej, będą mogły być pokazywane tylko osobom pełnoletnim. 

Zeman uważa, że ingerowanie w wewnętrzne sprawy któregokolwiek z państw członkowskich UE jest poważnym błędem politycznym. Orban według Zemana twierdzi, że nie jest przeciwko homoseksualistom, ale sprzeciwia się manipulowaniu rodzicami i dziećmi w sferze seksualnej. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/politico.eu

C