Zamknij

Prezydent Tunezji Bedżi Kaid Essebsi w stanie krytycznym

27.06.2019 16:23
Prezydent Tunezji Bedżi Kaid Essebsi w stanie krytycznym
fot. SIPA/ EastNews

Prezydent Tunezji Bedżi Kaid Essebsi jest w stanie krytycznym - poinformowały agencje, powołując się na jednego z doradców 92-letniego przywódcy kraju. Essebsi znalazł się w czwartek pod opieką medyczną z powodu poważnego pogorszenia się stanu zdrowia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Biuro szefa państwa podało wcześniej w czwartek, że Essebsi "z powodu poważnego kryzysu zdrowotnego" został przewieziony do szpitala wojskowego w Tunisie. Krótko po tym niektóre lokalne media poinformowały nawet o jego śmierci, ale pogłoski te zostały zdementowane przez jednego z prezydenckich doradców Firasa Guefrecza, który oświadczył, że stan Essebsiego jest wprawdzie krytyczny, ale prezydent nadal żyje.

Zobacz także

"Prezydent jest w stanie krytycznym, ale stabilnym" - napisał prezydencki doradca na Twitterze. Więcej szczegółów nie ujawnił.

Essebsi, pierwszy demokratycznie wybrany prezydent Tunezji, objął urząd w 2014 r. W ostatnim czasie ogłosił, że w zaplanowanych na listopad wyborach prezydenckich nie będzie brał udziału; podkreślił, że krajem powinien rządzić ktoś młodszy.

RadioZET.pl/PAP