Zamknij

Donald Trump: Nie odwołałem ataku na Iran, tylko go wstrzymałem

23.06.2019 10:46
Donald Trump: Nie odwołałem ataku na Iran, tylko go wstrzymałem
fot. SAUL LOEB/AFP/East News

Donald Trump sprostował podawane przez media informacje o odwołaniu ataku na Iran. – Na razie go wstrzymałem – oświadczył na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych. Opinia publiczna przewiduje, że wojna na Bliskim Wschodzie jest nieunikniona.

Wojna wciąż wisi na włosku. Po tym, jak świat obiegła informacja o odwołaniu „w ostatniej chwili” ataku na Iran do sprawy odniósł się Donald Trump. Prezydent USA napisał na Twitterze, że media źle podały jego słowa.

Nie odwołałem ataku na Iran, jak jest to fałszywie przedstawiane w mediach, lecz na razie go wstrzymałem

Donald Trump, na Twitterze

Sekretarz USA Mike Pompeo potwierdził natomiast, że USA zwiększą sankcje na Iran.

- Stany Zjednoczone będą zwiększać presję ekonomiczną na Iran, dopóki ten kraj nie zrezygnuje z przemocy i nie zaangażuje się w amerykańskie wysiłki dyplomatyczne - Mike Pompeo, sekretarz stanu.

Armia i dyplomacja USA była gotowa na rozpoczęcie wojny przeciwko Iranowi. Donald Trump uznał jednak, że jest to nieproporcjonalna reakcja na zastrzelenie bezzałogowego drona w rejonie Zatoki Perskiej.

- Myślałem o tym przez sekundę i powiedziałem - wiecie co, oni zestrzelili bezzałogowego drona, a tutaj mamy 150 zabitych, co pewnie wydarzyłoby się prawdopodobnie w ciągu pół godziny po powiedzeniu przez mnie: naprzód – tłumaczył Trump.

RadioZET.pl/PAP