Zamknij

Ukraina wystąpiła do Iranu o przekazanie czarnych skrzynek Boeinga

15.01.2020 11:21
Wołodymyr Zełenski
fot. PAP

Ukraina zwróciła do Iranu o przekazanie czarnych skrzynek z zestrzelonego przed tygodniem Boeinga. W katastrofie samolotu ukraińskich linii lotniczych pod Teheranem zginęło 176 osób. Dziś media obiegło zaskakujące nagranie dowodzące, że samolot został trafiony dwa razy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prokuratura Generalna Ukrainy i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wniosły do władz Iranu o przekazanie czarnych skrzynek z zestrzelonego Boeinga. Samolot rozbił się niedługo po wylocie z Teheranu 8 stycznia. Władze Iranu przyznały się do „omyłkowego” zestrzelenia maszyny kilkanaście godzin po zdarzeniu.

Zobacz także

Biuro Prokuratora Generalnego i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zwróciły się do właściwych organów Islamskiej Republiki Iranu, prosząc o pomoc prawną, związaną z przekazaniem ukraińskim organom ścigania rejestratorów lotu boeinga 737 linii UIA, który wykonywał lot Teheran-Kijów PS752 i został zestrzelone przez irańskie wojsko

komunikat prokuratury generalnej Ukrainy

SBU analizuje dwie wersje możliwej katastrofy w Iranie: zestrzelenie rakietą oraz atak terrorystyczny.

Tuż po katastrofie Iran dopuścił ukraińskich śledczy do pracy przy szczątkach Boeinga.

Zobacz także

Jak przekazał zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Witalij Kasko, wciąż trwają prace nad „zakwalifikowaniem czynów przestępczych, które doprowadziły do tragedii”.

RadioZET.pl/PAP