Zamknij

Putin miał złożyć wizytę 20 km od polskiej granicy. Na Kremlu zapadła decyzja

27.06.2022 11:38
Władimir Putin
fot. AP/EAST NEWS

Władimir Putin miał pojawić się w Grodnie, 20 km od polskiej granicy, aby wraz z Alaksandrem Łukaszenką wziąć udział w Forum Regionów Państwa Związkowego. Ostatecznie Kreml wycofał się z pomysłu przyjazdu do Białorusi. Rosyjski prezydent w wydarzeniu będzie uczestniczył zdalnie.

Władimir Putin opuści Rosję po raz pierwszy od początku inwazji. Według dziennika Kommiersant uda się do Tadżykistanu, a potem pojawi się na Kaspijskim Forum Ekonomicznym w Turkmenistanie.  

Okazuje się jednak, że plan zagranicznych podróży rosyjskiego prezydenta wyglądał nieco inaczej. Kreml odwołał wizytę Władimira Putina w Białorusi.

Putin miał złożyć wizytę 20 km od polskiej granicy

20 czerwca premier Rosji Michaił Miszutin zapowiedział, że Putin przyjedzie do położonego około 20 km od polskiej granicy Grodna, aby wziąć udział w Forum Regionów Państwa Związkowego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30 czerwca-1 lipca. Plan uległ jednak zmianie.

Rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow już dwa dni później powiedział, że wizyta stoi pod znakiem zapytania. Pytany o powody takiej zmiany, nabrał wody w usta. Sprawa wyjaśniła się 25 czerwca. Alaksandr Łukaszenka poinformował, że razem z Putinem weźmie udział w Forum Regionów Państwa Związkowego w Grodnie w formacie wideokonferencji.

RadioZET.pl/Reuters/RIA Nowosti

C