Zamknij

“Putin porzucił już ten plan”. Ukraiński wywiad o zamiarach prezydenta Rosji

27.05.2022 11:10
Władimir Putin
fot. AP/EAST NEWS

Wojna rosyjsko-ukraińska potrwa długo, bo Władimir Putin nie chce zrezygnować ze swoich agresywnych zamiarów - uważa Wadym Skibicki z ukraińskiego wywiadu wojskowego. Analityk stwierdził również, że Putin “już dawno porzucił plan” znalezienia swojego następcy. - Chce rządzić do końca swoich dni - podkreślił Skibicki.

Wojna w Ukrainie może przeciągnąć się do zimy - powiedział w rozmowie z Krym.Realii Wadym Skibicki z ukraińskiego wywiadu wojskowego (GUR MO). Według niego Rosjanie co miesiąc zmieniają plany wojenne, dostosowując je do sytuacji. To, co się zdaniem Skibickiego nie zmienia, to agresywna polityka Władimira Putina względem Ukrainy. 

- On (Putin – przyp. red.) nikomu nie ufa, nikogo nie słucha. Ma własne plany przywrócenia Imperium Rosyjskiego. Putin nie rezygnuje ze swoich planów - stwierdził ukraiński analityk. Skibicki dodał, że “wojna będzie się ciągnąć”. - Faza aktywna jest opóźniona - zauważył przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego i podzielił się prognozą, że walki będą trwały także we wrześniu i październiku.

"Putin dawno porzucił plan znalezienia swojego następcy"

- Czy wojna może przedłużyć się do końca roku? To zależy od naszego oporu, stanu naszych sił i pomocy, jaka zostanie nam udzielona - zaznaczył Skibicki.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Ukraiński wywiad wojskowy ostrzega, że Rosja może przeprowadzić pseudoreferenda na okupowanych terenach 11 września. Kolejną datą, na którą zwraca uwagę Skibicki, jest 7 października, gdy Władimir Putin będzie obchodziły 70. urodziny. - Wojsko prawdopodobnie będzie chciało dać dyktatorowi “prezent” - uważa ukraiński analityk. Według Skibickiego Rosjanie liczą, że zimą Ukraina wróci do negocjacji.

Ukraiński wywiad wojskowy ocenia też, że Putin planuje rządzić Rosją do “końca swoich dni”. Rosyjski prezydent już dawno porzucił scenariusz „następcy”. - Wojna, której chce, będzie długotrwała. To człowiek, który nie chce zrezygnować ze swoich celów - podsumował Skibicki.

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO:

C