Zamknij

"Putin powinien podzielić los nazistów. Razem z generałami zasłużył na Norymbergę"

09.05.2022 09:42
Władimir Putin
fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

- Działania Putina i jego bliskich współpracowników są lustrzanym odbiciem faszyzmu i tyranii sprzed 70 lat. Z pewnością czeka ich ten sam los - stwierdził Ben Wallace, minister obrony Wielkiej Brytanii. 

Inwazja na Ukrainę spotkała się z ostrą reakcją Wielkiej Brytanii. Londyn od samego początku wspiera Kijów dostawami broni, nakłada na Rosję sankcje i wspiera Ukrainę dyplomatycznie.

Wallace: Putin powinien podzielić los nazistów

Brytyjski minister obrony Ben Wallace powiedział w swoim wystąpieniu, że rosyjscy dowódcy wojskowi są tak samo odpowiedzialni za inwazję na Ukrainę jak prezydent Władimir Putin, więc również powinni ponieść konsekwencje. Minister, cytowany przez Sky News, dodał, że prezydent Rosji i jego najbliższe otoczenie zasłużyli sobie, by podzielić los nazistów, którzy zostali pokonani i zasiedli na ławie oskarżonych przed trybunałem w Norymberdze za swoje okrucieństwa.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

- Inwazja na Ukrainę pokazuje, że działania Putina i jego bliskich współpracowników są lustrzanym odbiciem faszyzmu i tyranii sprzed 70 lat. Oni powtarzają błędy reżimów totalitarnych z ubiegłego wieku - stwierdził. Wallace wyraził przekonanie, że czeka ich ten sam los.

RadioZET.pl/Sky News

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO:

C