Zamknij

Putin użyje broni atomowej? Znacząca opinia psychiatry

25.07.2022 08:59

Władimir Putin jest w stanie wywołać wojnę atomową? W tej sprawie wypowiedział się brytyjski dziennikarz śledczy i pisarz John Sweeney. Przywołał w tym kontekście słowa ukraińskiego psychiatry na temat rosyjskiego przywódcy.

Putin
fot. PAP/EPA

Władimir Putin może użyć broni atomowej? Taka obawa pojawia się w świecie Zachodu właściwie od początku wojny w Ukrainie. Zwłaszcza, że zarówno rosyjski dyktator, jak i niektórzy jego współpracownicy co jakiś czas straszą tym rozwiązaniem.

Niedawno wiceszef Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew wystosował kolejną groźbę w reakcji na zapowiedzi ukarania Rosji za zbrodnie w Ukrainie. "Pomysł, by ukarać kraj, który ma największy arsenał nuklearny, jest absurdalny sam w sobie. [...] To potencjalnie stwarza zagrożenie dla istnienia ludzkości" - pisał na Telegramie.

Putin może użyć broni nuklearnej? "Wie, że byłby to koniec Rosji"

W sprawie prawdopodobieństwa naciśnięcia przez Putina "guzika atomowego" wypowiedział się niedawno brytyjski dziennikarz śledczy i pisarz John Sweeney. Przywołał opinię ukraińskiego psychiatry Siemiona Głuzmana, że Putin jest raczej zły niż szalony ("bad, not mad").

To jest w pewnym sensie dobrą wiadomością, bo nie użyje broni nuklearnej. Wie, że gdyby jej użył, byłby to koniec Rosji

John Sweeney

Dodał jednocześnie, że decyzja, by wobec niepowodzenia zrezygnować z walki o Kijów, zostawić północ Ukrainy i skoncentrować się na południowym wschodzie, była z militarnego punktu widzenia słuszna. Świadczy ona o tym, że Putin zrozumiał swój błąd i pozostaje racjonalnym politykiem.

loader

RadioZET.pl/PAP/Telegram