Zamknij

Putin wiedział o planowanych zamachach na WTC? Dzwonił do Busha

06.09.2019 20:24
Putin wiedział o zamachach na WTC?
fot. AP/ EastNews

Były agent CIA George Beebe przekonuje w swojej najnowszej książce, że w 2001 roku Władimir Putin alarmował ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a Busha o tym, że możliwym ataku terrorystycznym w Nowym Jorku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W książce "The Russia Trap: How Our Shadow War with Russia Could Spiral into Nuclear Catastrophe" (tłum. Rosyjska pułapka: Jak nasza wojna cieni z Rosją może doprowadzić do katastrofy nuklearnej), Beep przekonuje, że Putin informował amerykańskiego prezydenta o ustaleniach rosyjskiego wywiadu. Chodziło o dramatyczne wydarzenia z 11 września 2001 roku.

Zobacz także

"Putin zadzwonił do prezydenta Busha dwa dni przed atakami, aby ostrzec, że rosyjski wywiad wykrył oznaki rozpoczynającej się kampanii terrorystycznej" - pisze w swojej książce Beebe.

Putin miał doradzać Bushowi, że należy być szczególnie ostrożnym.

W 2004 roku o podobnych rozmowach informował sam Władimir Putin. Informacje te nie zostały jednak nigdy oficjalne potwierdzone przez stronę amerykańską.

Zobacz także

11 września 2001 roku Al-Kaida uprowadziła cztery samoloty pasażerskie. Dwa z nich uderzyły w wieże World Trade Center w Nowym Jorku, trzeci w Pentagon, czwarty rozbił się w Pensylwanii.

W zamachach zginęło wówczas prawie 3 tys. osób.

RadioZET.pl/thetimes.co.uk