Zamknij

"Putin wkrótce odchodzi na emeryturę". Miedwiediew podaje nazwisko następcy

18.08.2022 10:53

Dmitrij Miedwiediew odwiedził tereny tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. Według ustaleń ukraińskiego wywiadu były prezydent Rosji miał ogłosić, że wkrótce ponownie zastąpi Władimira Putina na stanowisku głowy państwa, gdy ten odejdzie na emeryturę.

Miedwiediew Putin
fot. AP Photo/Pavel Golovkin/East News

Władimir Putin wkrótce odejdzie na emeryturę? Pogłoski o dymisji, obaleniu bądź "pokojowym" przekazaniu władzy przez rosyjskiego dyktatora krążą od dłuższego czasu. Do najnowszych dotarł ukraiński wywiad.

Śledczy powołują się na wypowiedź Dmitrija Miedwiediewa - byłego prezydenta, a obecnie wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji - której rzekomo miał udzielić w trakcie swojej ostatniej wizyty na terenach tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej.

"Putin wkrótce odejdzie na emeryturę". Miedwiediew podał nazwisko następcy

Ukraiński Kanał 24, powołując się na ustalenia wywiadu, przekazał, że polityk, oprócz oficjalnych zapewnień na temat współpracy i inwestycji w rejonie oraz "zharmonizowania" prawa separatystycznych republik z prawodawstwem Rosji, pozwolił sobie na prywatne wyznanie.

Miał powiedzieć, że "wkrótce Putin przejdzie na emeryturę, a on [Miedwiediew] jest jego następcą". Przypomnijmy, że sam zainteresowany już raz, w latach 2008-12, sprawował urząd prezydenta Rosji. Zastąpił na nim Putina, który 10 lat temu ponownie został najważniejszą osobą na Kremlu.

Jak podaje serwis, Miedwiediew "ostatnim czasie zachowuje się tak, jakby był całkowicie posłuszny Putinowi, ale postrzega siebie jako przyszłego następcę krwawego dyktatora". Mają o tym świadczyć rozliczne wypowiedzi "w duchu Żyrinowskiego" (pełne nienawiści i kłamstw, także wobec Polaków). 

Co ciekawe, wiceszef Rady Bezpieczeństwa ogłosił też, że w separatystycznych republikach w Ługańsku i Doniecku działać będą przede wszystkim rosyjskie służby. Ukraińskie media sugerują więc rozprawienie się z większością lokalnych kolaborantów.

loader

RadioZET.pl/24tv.ua