Zamknij

Rosyjski samolot leci w stronę USA. Na pokładzie Siergiej Ławrow

20.09.2022 22:49

Samolot z Siergiejem Ławrowem na pokładzie leci z Moskwy do Nowego Jorku. Szef rosyjskiego MSZ otrzymał wizę i może wziąć udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Ławrow
fot. PAP/EPA, Twitter/Flightradar24.pl (screen)

Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji i reszta rosyjskiej delegacji są w drodze do Nowego Jorku, gdzie będą uczestniczyć w 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Rosyjski samolot leci w stronę Nowego Jorku. Na pokładzie Ławrow

"Samolot poleci na północ przez Rosję w międzynarodową przestrzeń powietrzną, zanim skręci na zachód" - poinformował flightradar24.p. Serwis, który monitoruje trasy lotów samolotowych z całego świata opublikował również mapę, na której widać trajektorię przemieszczania się rosyjskiej maszyny.

Przypomnijmy, że 13 września rosyjskie agencje prasowe informowały, że Ławrow oraz pozostali członkowie delegacji Kremla otrzymali wizy, uprawniające ich do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Agencja TASS podała również, że 19 września Ławrow zorganizował w siedzibie swojego resortu spotkanie z szefami misji dyplomatycznych akredytowanych w Moskwie.

Miał podczas niego mówić m.in., że w Nowym Jorku spodziewa się "ostrej oceny różnych działań", od czego "nie da się uciec". Miał także przekonywać, że "sytuacja na arenie międzynarodowej wcale się nie poprawia" oraz, że ONZ nie funkcjonuje według zasad założycielskich.

RadioZET.pl/Twitter