Zamknij

Skandaliczne słowa Ławrowa. Porównał UE i NATO do hitlerowskich Niemiec

25.06.2022 11:44
Siergiej Ławrow
fot. Russian Foreign Ministry/AFP/East News

Siergiej Ławrow pozwolił sobie na skandaliczną wypowiedź pod adresem Zachodu. Szef rosyjskiego MSZ porównał Unię Europejską i NATO do hitlerowskich Niemiec i stwierdził, że tworzą one "koalicję do wojny z Rosją".

Od momentu inwazji na Ukrainę (a tak naprawdę już wcześniej) rosyjscy politycy prowadzą regularne działania dezinformacyjne, mające na celu manipulację opinią publiczną i odwrócenie uwagi od faktu, że ich wojska zaatakowały sąsiedni kraj.

Przoduje w tym zwłaszcza były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, który m.in. oskarżył Polskę o dążenie do rozbioru Ukrainy i zagarnięcia jej zachodnich ziem, a także sugerował "zniknięcie" Unii Europejskiej w reakcji na dążenia Ukrainy do dołączenia do Wspólnoty.

Ławrow porównał UE i NATO do hitlerowskich Niemiec

Także Siergiej Ławrow nie unika skandalicznych wypowiedzi bądź analogii. Minister spraw zagranicznych Rosji, w trakcie konferencji prasowej z udziałem swojego odpowiednika z Azerbejdżanu, stwierdził, że Europa wybrała "rusofobię", a "Unia wraz z NATO tworzy koalicję do wojny z Rosją taką, jak Hitler podczas II wojny światowej".

 - Kiedy wybuchła II wojna światowa, Hitler zebrał znaczną część, jeśli nie większość krajów europejskich, pod swoimi flagami na wojnę z ZSRR. Teraz UE, wraz z NATO, tworzy nowoczesną koalicję do prowadzenia wojny z Rosją - powiedział Ławrow. Jego słowa cytuje "Ukraińska Prawda".

Szef rosyjskiej MSZ - i jeden z najbliższych współpracowników Władimira Putina - znów powtórzył stwierdzenia o "totalnej wojnie wszystkiemu, co rosyjskie", jaką w mniemaniu Kremla miał wypowiedzieć Zachód.

RadioZET.pl/pravda.com.ua

C