Zamknij

Sławomir Nowak nie będzie dalej szefem ukraińskich dróg. Zaważyła polityka

20.09.2019 23:39
Sławomir Nowak
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sławomir Nowak zostanie zwolniony z funkcji p.o. szefa Państwowej Agencji Dróg Ukrawtodor, ukraińskiego odpowiednika GDDKiA. Informację przekazał tamtejszy minister infrastruktury, Władysław Kryklij. Powodem mają być decyzje personalne, związane ze zmianą władzy na Ukrainie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O szefie ukraińskich dróg było ostatnio głośno z powodu błędu w oświadczeniu majątkowym. Tamtejsza agencja antykorupcyjna informowała, że Nowak podał nieprawdziwe informacje w deklaracji majątkowej. Konkretnie – wartości samochodu i kwot na rachunkach.

Zobacz także

Zawiadomienie w tej sprawie NAZK skierowała do sądu, co jest podstawą do wszczęcia sprawy dotyczącej naruszenia administracyjnego. Jednak to nie błędy sprawiają, że kariera Nowaka w Ukrawtodorze zmierza ku końcowi

Nowak sam zamierza odejść. Rozumie, że zmienił się krajobraz polityczny. Chociaż sam Nowak jest najpewniej najmniej problematycznym członkiem ekipy, która zajmowała się gospodarką drogową 

Władysław Kryklij, minister infrastruktury, dla tygodnika Fokus

Kryklij wyjaśniał, że powodem „podziękowania” ma być działalność zastępcy Nowaka, który potrafił… podzielić drogę na 40-metrowe odcinki, by uniknąć przetargu na remont – informuje PAP.

Zobacz także

Sprawa oświadczeń Nowaka znajdzie swój finał w ukraińskim sądzie - zapowiedziała firma, na której czele stoi Polak. Jeśli zarzuty znajdą swoje odzwierciedlenie w wyroku sądowym, Nowakowi grozi grzywna.

RadioZET.pl/PAP