Zamknij

Radio ZET: Wiemy, kiedy decyzja KE ws. "stref wolnych od LGBT"

02.07.2021 13:48
KE zajmie się polskimi strefami wolnymi od LGBT
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Komisja Europejska może wydać 15 lipca decyzję w związku ze sprawą tzw. "stref wolnych od LGBT" w Polsce - dowiaduje się nieoficjalnie Radio ZET.

Jak ustaliło Radio ZET, decyzja KE będzie niekorzystna dla polskiego rządu. Bruksela może nam zarzucić naruszenie unijnego prawa i skierować skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Oprócz Polski podobną procedurą mogą zostać objęte także Węgry.

Radio ZET: Komisja Europejska zajmie się tzw. strefami wolnymi od LGBT w Polsce

Przypomnijmy, UE zareagowała już na wdrożenie przez część polskich samorządów "stref wolnych od ideologii LGBT". Choć są to uchwały intencyjne, w swej dyskryminacyjnej formie przekreślają możliwość ubiegania się o fundusze unijne. Unia odrzuciła wnioski, m.in. Wielunia, Tuchowa czy Wilamowic o dotacje z UE.

Blokada środków spotkała się z ostrą krytyką ministra sprawiedliwości, który przed rokiem mówił o bezprawiu, dyskryminowaniu polskich samorządów i łamaniu traktatu UE. Jeszcze wcześniej, gdy homofobiczne strefy zyskały niechlubny rozgłos na całą Europę, miasta partnerskie polskich samorządów (które przyjęły te uchwały) np. z Francji zerwały łączące je umowy. W tym roku uchwałę anty-LGBT wycofał Kraśnik.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/

C