Zamknij

Dziwne zachowanie Putina podczas obiadu w Osace. Wszystko się nagrało

29.06.2019 10:58
Dziwne zachowanie Putina podczas obiadu w Osace. Wszystko się nagrało
fot. PAP

Podczas oficjalnego obiadu uczestników szczytu G20 w japońskiej Osace, kamery zarejestrowały nietypowe zachowanie prezydenta Rosji Władymira Putina. Rosyjski przywódca przyniósł tam… własny kubek, którym potem wznosił toasty.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas obiadu w Osace Władymir Putin na pewno wyróżnił się jednym – własnym kubkiem w białym kolorze z godłem Federacji Rosyjskiej. Podczas gdy wszyscy przywódcy wznosili toasty normalnymi kieliszkami, Putin konsekwentnie pił ze swojego naczynia.

Sprawę wyjaśnił potem rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow. Jak tłumaczył, nie był w tym niczego dziwnego, gdyż Putin pije z tego kubka termicznego herbatę i często zabiera go ze sobą w podróże.

Zobacz także

Pieskow powiedział ponadto mediom, że Trump "przyjął pozytywnie zaproszenie i powiedział, że będzie oczekiwał na zaproszenie oficjalne". Zostanie ono "skierowane w najbliższych dniach" - dodał rzecznik.

Wcześniej doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow poinformował, że Trump "bardzo pozytywnie" zareagował na zaproszenie go na obchody, które odbędą się 9 maja 2020 roku. W Rosji 9 maja świętowany jest jako Dzień Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Zobacz także

Spotkanie Putina i Trumpa w Osace trwało ponad godzinę. Prezydenci uzgodnili, że oba kraje będą kontynuować negocjacje w sprawie kontroli zbrojeń; omówili również sytuację w Iranie, Syrii, Wenezueli i na Ukrainie.

RadioZET.pl