Zamknij

Eurodeputowany odchodzi z polityki z powodu partnera pedofila

26.11.2020 21:52
polityk kończy karierę z powodu partnera pedofila
fot. KENZO TRIBOUILLARD /AFP /East News

Szwedzki eurodeputowany z Partii Centrum (frakcja Sojusz Liberałów i Demokratów) Fredrick Federley ogłosił w czwartek odejście z polityki. Media ujawniły, że jego partnerem jest mężczyzna skazany za pedofilię.

Szwecja. Eurodeputowany Fredrick Federley ogłosił w czwartek odejście z polityki. "Na niektórych stronach internetowych jest napisane, że osoba która była mi bliska została skazana za niezwykle poważne przestępstwa. To niestety prawda. Popełnione przez niego zbrodnie są straszne (...). Teraz rozeszliśmy się" - napisał Federley na Facebooku.

Według portalu Stoppapressarna.se eurodeputowany związał się z 42-letnim mężczyzną, który w styczniu tego roku po 6-latach wyszedł z więzienia. Został on skazany na 9 lat pozbawienia wolności za wielokrotne wykorzystywanie seksualne dzieci oraz poważne przestępstwo związane z pornografią dziecięcą. Ofiarami pedofila były dziewczynki w wieku 6 i 9 lat.

Fredrick Federley odchodzi z polityki. Jego partner jest pedofilem

Federley, który jest otwartym homoseksualistą i działaczem na rzecz praw osób LGBT, poinformował, że załamał się, jest pod opieką psychologa oraz przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Jednocześnie wyraził on nadzieję, że będzie mógł powrócić do polityki.

Zobacz także

Fredrick Federley zasiada w PE od 2014 roku. Wcześniej był parlamentarzystą szwedzkiej Partii Centrum.

RadioZET.pl/ PAP