Zamknij

Trump zaatakowany przez zamachowca? Iran publikuje prowokacyjny film

08.01.2020 15:06
Trump zaatakowany
fot. MEMRI/ Screen

Irańska agencja FARS opublikowała w sieci nagranie, przedstawiające zamachowca strzelającego do Donalda Trumpa. Wideo zostało udostępnione niedługo po tym, jak Teheran zapowiedział krwawą zemstę za zabójstwo gen. Kasema Sulejmaniego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nagranie, które opublikowano w sieci, to montaż starego materiału z Donaldem Trumpem i fragmentu z aktorem, grającym rolę zamachowca.

Zobacz także

Na prowokacyjnym filmie opublikowanym przez irańską agencję FARS widzimy, jak irański zamachowiec obserwuje z ukrycia konferencję prasową amerykańskiego prezydenta. W pewnym momencie, spoglądając po raz ostatni na zdjęcie generała Kasema Sulejmaniego, sięga po broń i oddaje strzały w stronę Trumpa.

Na sali rozlegają się krzyki i panika, a ochrona prezydenta błyskawicznie wyprowadza go z obiektu. Do materiału dodano napis: "Jeśli wy zaczniecie wojnę, my ją zakończymy.

USA gotowe na wielką wojnę z Iranem?

USA mogą "odciąć rękę" Iranowi zabijając generała Kasema Sulejmaniego, ale Iran odpowie Ameryce "odcięciem jej nogi" w regionie - oświadczył w środę prezydent Iranu Hasan Rowhani, cytowany przez agencję Fars, nie rozwijając, co dokładnie ma na myśli.

ZOBACZ TAKŻE: Iran mści się za zabicie Sulejmaniego. Trump: „Wszystko jest w porządku”

Prezydent zabrał głos kilka godzin po przeprowadzeniu przez siły zbrojne Iranu ataków rakietowych na amerykańskie cele w Iraku.

ZOBACZ TAKŻE: Media w Iranie: Zabito 80 ''amerykańskich terrorystów'', ''Irańczycy świętują''

Według władz w Teheranie operacja była odwetem za zeszłotygodniowy atak amerykańskich dronów na lotnisku w Bagdadzie, w którym zginął generał Sulejmani, dowódca elitarnej irańskiej jednostki wojskowej Al-Kuds

RadioZET.pl/ MEMRIReports/ PAP