Zamknij

Trump zasnął podczas przemówienia Elżbiety II? Internauci pękają ze śmiechu

05.06.2019 15:09
Trump zasnął podczas przemówienia Elżbiety II? Internauci pękają ze śmiechu
fot. Rex Features/ East News

Donald Trump z pewnością nie zaliczy swojej ostatniej wizyty w Wielkiej Brytanii do udanych. Media wytykają mu, że zaliczył całą serię wpadek i wielokrotnie złamał protokół dyplomatyczny. Od kilku dni w sieci krąży wideo, na którym widać, jak amerykański prezydent… przysypia podczas przemówienia królowej Elżbiety II.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Trump napisał na Twitterze, że „londyńska część podróży przebiega bardzo dobrze” i podkreślił, że „królowa i cała rodzina królewska są fantastyczni”, a więzi Stanów Zjednoczonych ze „Zjednoczonym Królestwem są bardzo silne”.

Zobacz także

W opinii obserwatorów wizyta Trumpa na Wyspach obfitowała jednak w szereg gaf. Jeszcze przed przylotem, w rozmowie z „The Sun”, Trump powiedział o Meghan Markle, że jest „nasty”. Burmistrza Londynu nazwał z kolei „nieudacznikiem”.

Zobacz także

Lawina krytyki spłynęła na Trumpa po tym, jak w trakcie wspólnej konferencji prasowej z obecną premier May, zdecydował się na nieformalne poparcie kandydatur Johnsona i Hunta w wyborach na nowego lidera partii Konserwatywnej, oceniając, że obaj „zrobiliby bardzo dobrą robotę”.

Podczas pierwszego spotkania z Elżbietą II Trump złamał protokół, poklepując ją po plecach. W sieci krąży także nagranie, na którym widać, jak amerykański prezydent… przysypia podczas przemówienia brytyjskiej królowej.

RadioZET.pl