Zamknij

Turcja: Kandydat Erdogana znów przegrywa. ''Zwyciężyła demokracja''

23.06.2019 19:46
Ekrem Imamoglu
fot. PAP/EPA

Wybory na burmistrza Stambułu wygrał kandydat opozycyjnej partii CHP Ekrem Imamoglu - podała stacja CNN Turk po zliczeniu 94,5 proc. głosów. To "nowy początek" dla Stambułu - ocenił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kandydat opozycyjnej Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP) na burmistrza Stambułu Ekrem Imamoglu po obwieszczeniu wstępnych wyników w powtórzonych w niedzielę wyborach ogłosił swoje zwycięstwo. 

Kandydat opozycyjnej partii CHP Ekrem Imamoglu zdobył 53,6 proc. głosów, a Binali Yildirim z rządzącej AKP 45,4 proc. głosów w niedzielnych powtórzonych wyborach burmistrza Stambułu - podała stacja CNN Turk po zliczeniu 94,5 proc. głosów.

Turcja. Ponowne wybory burmistrza Stambułu

Binali Yildirim pogratulował rywalowi i ocenił, że stambulskie wybory to dowód na doskonałe funkcjonowanie tureckiej demokracji. Imamoglu podkreślił, że jego wygrana w powtórzonych wyborach burmistrza tego miasta oznacza, że zwyciężyła demokracja.

Zobacz także

Kandydat opozycyjnej partii CHP zadeklarował, że dla dobra Stambułu jest gotów współpracować "w zgodzie" z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem i chce mu zaprezentować "mapę drogową" dla miasta

RadioZET.pl/PAP