Zamknij

Tusk do dziennikarki TVP: mam odruch obrzydzenia, kiedy słyszę takie argumenty

05.12.2019 11:36
Donald Tusk
fot. Shutterstock

– Ci sędziowie, którzy mają odwagę przeciwstawić się brutalnemu atakowi na polski system sprawiedliwości, zasługują na najwyższy szacunek, a nie na potok oszczerstw – oświadczył w środę w Brukseli szef Europejskiej Partii Ludowej, były lider PO Donald Tusk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Polityk wypowiadał się na ten temat po spotkaniu z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, który przyjechał do Brukseli na spotkanie z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Tusk, odnosząc się do pytania dziennikarki TVP dotyczącego sędziów, który biorą udział w manifestacjach wraz z politykami, a także sędziów zatrzymywanych pod wpływem alkoholu, mówił z oburzeniem, że kampania wymierzona w środowisko sędziowskie „kosztuje Polskę za dużo”.

Zobacz także

– Bardzo szanuję wolność mediów, ale nie jestem w stanie szanować tego typu działań, których celem jest zniszczenie polskiego systemu sędziowskiego i systemu sprawiedliwości niezależnego od władzy. Uważam sugestie zawarte w pani pytaniu, nie pierwszy raz w tych mediach, za skandaliczną kontynuację tego niebywałego procesu i ataku władzy politycznej na niezależny system sprawiedliwości w Polsce – stwierdził Tusk.

Zobacz także

– To kosztuje Polskę już naprawdę za dużo i jestem przekonany, że nie jestem odosobniony w tym odruchu, powiem mocno, obrzydzenia, kiedy słyszę tego rodzaju argumenty – przekonywał polityk. „Szczególnie po tych faktach, które dzięki niezależnym mediom zostały ujawnione, czyli zorganizowania w Ministerstwie Sprawiedliwości pana Ziobry urzędników państwowych i wiceministrów do zorganizowania takiego państwowego mechanizmu oczerniania i napadania na polskich sędziów” – kontynuował.

Zobacz także

– Mam nadzieję, że państwo to puszczą, chociaż przemawia przeze mnie prawdopodobnie w tej chwili chyba naiwność – ironizował Tusk.

RadioZET.pl/ PAP/ Onet.pl